BİLGİ TALEP FORMU
Erciyes İnşşat

Kurucumuz

1955 yılında Kayseri'nin Talas ilçesinde doğan Muammer Beluk, dokuz çocuklu Beluk ailesinin üçüncü büyüğüdür. Kayseri-Süleymanlı Köyü İlköğretim Okulu'ndan mezun olduktan sonra on üç yaşında çalışma hayatına İstanbul'da başlayıp sekiz yıl boyunca dekorasyon ve tadilat işlerinde çalışmıştır.

1975 yılında Ardahan'a vatani görevini yapmak için gitmiş ve dönünce 1978 yılında evlenmiştir. 1978'li yıllarda deneyimlerine yenilerini eklemek amacıyla yurt dışına açılmış; iki yıl boyunca Almanya, İsviçre ve İtalya'da dekorasyon ve restorasyon işleri alarak başarılı bir süreç geçirmiştir. 1981 yılında bu defa Suudi Arabistan'a gitmiş, altı yıl boyunca çok sayıda villa ve cami inşaatı yaparak başarıyla ve deneyimle memleketine dönmüştür. 1987 yılında ilk inşaatını Kayseri'de yapmış ve halen Kayseri'de yeni projeler üretmeye de devam etmiştir. 1989 yılında da Mersin'de konut projelerini tamamladıktan sonra 1990 yılında Adana'da Kılıç-Belka inşaat olarak bir müddet çalışmalarına devam etmiştir. 1997 sonlarında bu şirketi fesederek yoluna Erciyes İnşaat olarak devam etmeye başlamıştır.

2007 yılında Kayseri-Süleymanlı da Çok Programlı Bölge Yatılı Lisesi yaptırarak büyük takdir toplamış ve Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül tarafından plaketle ödüllendirilmiştir.

2008 yılında Rusya'ya giderek orada da Belsan İnternational Constraction Co. İnşaat Şirketini kurmuş ve projleriyle Moskova' da da adından söz ettirme yolunda ciddi adımlar atmıştır.

Erciyes İnşaat faaliyetlerini halen sürdürmekte olup; yaptığı modern binalarla beklentileri karşılamış ve büyük ilerleme kaydederek büyük inşaat firmaları ile anılır hale gelmiştir.

Şu anda Pırlanta Erciyes İnşaat, Şato İnşaat ile Belsan İnşaat olmak üzere üç 3 inşaat şirketi ve aynı zamanda Kayseri Sarız ve Oğlakkaya bölgelerinde Pırlanta Erciyes Madencilik adı altında 3 tane de mermer ocağı bulunan Muammer Beluk; Arapça, Almanca ve ingilizce olmak üzere üç dil bilmekte olup evli ve dört çocuk babasıdır.

Muammer BELUK
PIRLANTA ERCİYES Kurucusu
adana reklam, adana tasarım